Aki szülő az mind tudja a reggeli indulás (időben elindulsá) olyan, olyan szervezést igényel mintha egy multicég vezérigazgatója lennél.
Mosolyogsz rajta és azt gondold azért még sem annyira?
Figyelj!
Gyerekeket felébreszteni - piaci rést találni
Rávenni a gyereket, hogy felébredjen - meggyőzéstechika
Kiadni a feladatokat (fogmosás, reggeli stb) - feladat delegálása
Reggeli készítése - gyors hatékony munkavégzés
Nincs elég kenyér - újra tervezés
Gyerek visszaaludt - kudarctűrés
Újabb ébresztő - új techika lehetőségének keresése
Reggeli teendők visszakérése - feladat visszaellenőrzés
Reggeli civakodás elkerülése - komfilktus megoldó képesség
Nem találja a gyerek a cuccát - piac kutatás
A buszt elérni - cél tartás
Ebből is látszik egy édesanya vagy édesapa milyen szuper képességgel bír.
Na és akkor komolyan.
A reggeli elindulás, főleg ha most kezditek az ovit vagy a bölcsit, nem mindig zökkenőmentes. Sokszor azoknak sem az akik már jártak egy - két évet.
A reggeli lustálkodás, a nehézkes fogmosás, a kapkodás, sokszor okoz a szülőkben feszültséget ami persze “átragad” a gyermekre is.
Ez a pár apró trükk talán segíthet. Nézzük sorba:
Tudomásul kell venni, a gyermek a hétvégén hajnali 5:00kor kel fel. Bezzeg amikor oviba kell menni aludna akár 10:00-ig is.
Előző este ne a képernyő előtt alugyon el rajzfilmet nézve mert az nem pihentető az agynak és nem járul hozzá a belső képalkotáshoz úgy mintha mesét hallgatna. Ha nincs idő esti mesére, akkor sem ha ez csupán 8 percet venne igénybe, inkább játszatok le neki egy HANGOS MESÉT amit a takaró latt lapulva hallgathat és Ő maga képzeli hozzá a figurákat.
Ha visszagondolunk amikor mi kicsik voltunk lehet, hogy az ébresztés nem volt kellemes. Viszont azzá lehet tenni. Hogyan?
Arra figyelj, hogy eleget aludjon mert ha nem piheni ki magát érthető ha fáradt és ezáltal sokkal feszültebb lesz egész nap.
Sok szülő panaszkodik arra, hogy a gyermek nem akar reggelizni. Először is nézzük meg miért fontos a reggeli. Ébredés után a legalacsonyabb a vércukorszint. Ezt sok helyen halljuk ahogy azt is hogy enni kell mégis sajnos sok családban nem válik rutinná. Milyen jó is volt amikor együtt élt több generáció és ilyenkor a nagyik reggeliztettek amíg a szülők készülődtek… Ebben a mai rohanó korban is meg kell oldani a reggelizést.
Egy Cambridge-ben végzett kísérlet során lehetõvé tették 153 általános iskolában egyes diákok számára, hogy ingyen fogyaszthassanak reggelit a tanév során. Iskolánként 30–30 diákot választottak ki. Azt tapasztalták, hogy az ingyenes reggeli biztosítása önmagában nem ösztönözte õket a táplálkozási szokásaik megváltoztatására. Ez is bizonyítja, hogy a családon belüli szokás a fontos. Tudom sok gyermek nem akar reggelizni és mi szülők mire felkeltettük a kicsit, fogat mostunk, felöltöztünk már nem bírunk vitatkozni az evés miatt. Ehhez ajanlok néhány ötletet:
A játék mindig segíts. Viszont előző nap találd ki mert az idulási stresszben nem biztos hogy lesz energiád rá, hogy ezen gondolkozz.
Fontos hogy mit eszik meg, erre is figyelj, de nem baj ha játszatok az étellel
Peóbáld ki az applikációnkat, mely segítség lesz az öltözésben, fogmosásban is.
A problémakezelés funkció alatt (alsó sor) a veszekedés/verekedés ikonon belül 9 mini kis videó segít a kialakult vitás helyzetet megoldani.
A mesék funkció (alsó sor) alatt pedig kifejezetten találtok testvéres meséket, melyek segítenek a testvérszeretet mélyíteni, erősíteni.
3 NAPIG DÍJMENTESEN teszteld és ...
és mondd el nekünk a véleményedet a facebook csoportunkban, ahol sok hasznos info vár, ITT
Tetszik az applikációnk, melyen több szakértő is dolgozott?
Éves előfizetés, nagy 40 cm-es mesemondó plüssel megvásárolható:
Klikk a képre és válaszd ki!
Nézz bele, hogyan müködik az applikációnk:
A weboldalunkon számos ingyenesen letölthető, kinyomtatható fejlesztő feladatlapot, színezőket és egyéb játékokat találsz, jó szorakozást hozzá.
Megtalálsz bennünket:
Folyt. köv.
Amennyiben hasznosnak találod ezt a cikket, kérlek oszd meg másokkal is, hogy az Ő életük is könnyedebb legyen.
Remélem sikerült pár ötletet adni, amivel zökkenőmentesebbek lesznek majd a napjaitok.
Meseszép napot nektek!
Balajti Mariann
EQ fejlesztő szakértő, meseíró